Forum Discuţii juridice Paşapoarte, cărţi de ... Dezvaluire date personale - publicare scan carte ...
Discuție deschisă în Paşapoarte, cărţi de identitate, acte de stare civilă - formalităţi, obţinere, probleme

Dezvaluire date personale - publicare scan carte identitate

Am o intrebare. Daca cineva imi publica buletinul pe facebook fara sa blureze datele personale ce masuri pot sa iau si ce lege se incalca? #-o :( X-(
Mai intai sa spuneti dvs. cum a ajuns in posesia copiei? După il puteti da in judecata, intrucat datele dvs. intra sub incidenta Legii 677/2001, fiind date cu caracter confidential neputand fii facute publice fara acordul dvs.