Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Act aditional. apoi preaviz
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Act aditional. apoi preaviz

Am semnat in data de 30.06.2016 un act aditional ce prevede marirea salariului, modificarea contractului avand loc in data de 01.07.2016. In data de 21.07.2016 am demisionat, ultima zi de lucru fiind 19 august 2016. Are angajatorul dreptul sa nu tina cont de actul aditional pe motiv ca am demisionat?
Nu are acest drept ...este obligat sa va acorde salariul marit, chiar daca v-ati dat demisia.