avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 379 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Pot pune o placuta de inmatriculare pe bicicleta?
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Pot pune o placuta de inmatriculare pe bicicleta?

Salutare!

Am o intrebare: Pot pune o placuta de inmatriculare pe bicicleta?
M-am gandit sa imi pun o placuta de inmatriculare artizanala(dar cu text asemanator uneia reale) pe spatele bicicletei. Am voie?
Cel mai recent răspuns: ynocentta , utilizator 10:57, 24 Iulie 2016
Legal,nu aveti voie ,deoarece dispozitiile in vigoare nu prevad ca bicicletele sa fie inmatriculate

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Pe palierul de la etaj cineva a legat bicicleta de țeava de ... Aurora Dragomirescu Aurora Dragomirescu Pe palierul de la etaj cineva a legat bicicleta de țeava de gaze care este lângă ușa mea. Culmea este ca nu aparține la nimeni după etaj. Am dat nota ... (vezi toată discuția)
Lovit pe trecerea de pietoni, auto nu a oprit. sorcy3k sorcy3k In timp ce traversam pe culoarea verde o trecere de pietoni, mergand pe langa bicicleta mea, am fost lovit de o masina ce nu mi-a acordat ... (vezi toată discuția)
Vatamare copil mihaelaflo mihaelaflo Data post: Sambata, 7 Februarie 2009, 11:08 Subiect: RE: vatamare Multumesc foarte mult pentru raspunsurile si sfaturile dumneavastra, indeosebi ... (vezi toată discuția)