Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Pot pune o placuta de inmatriculare pe bicicleta?
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Pot pune o placuta de inmatriculare pe bicicleta?

Salutare!

Am o intrebare: Pot pune o placuta de inmatriculare pe bicicleta?
M-am gandit sa imi pun o placuta de inmatriculare artizanala(dar cu text asemanator uneia reale) pe spatele bicicletei. Am voie?
Legal,nu aveti voie ,deoarece dispozitiile in vigoare nu prevad ca bicicletele sa fie inmatriculate