avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 114 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Completare declaratie 112
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Completare declaratie 112

AM ANGAJAT 4 CETATENI DIN REP.MOLDOVA ,IN REVISAL MI-A LUAT SERIA PASAPORT FARA SA-MI CEARA CNP-UL.ACUM IN DECL 112 AM NEVOIE DE CNP. CUM PROCEDEZ?
MULTUMESC
Cel mai recent răspuns: laszloecaterina , utilizator 12:49, 25 Iulie 2016
Nu ati obtinut aviz de angajare de la formatiunile teritoriale ale Inspectoratului General pentru Imigrari din judetul in care are sediul social angajatorul ?
Ultima modificare: Luni, 25 Iulie 2016
Cornel Vasile, Consilier juridic
nu au luat aviz de angajare,pina sa mearga la IGI au plecat.au fost primsi 5 zile in statul de plata.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Cnp cetatean italian Claudiosii Claudiosii Buna ziua Sotia mea care este de cetatenie italiana si-a gasit de curand un loc de munca si binenteles i-au facut contract pe perioada nedeterminata dar ... (vezi toată discuția)
Angajare cetateni straini cristipaun4 cristipaun4 Pot angaja cetateni straini pentru o activitate noua (mai concret am schimbat obiectul principal de activitate si vreau sa incep altceva cu angajati straini) ... (vezi toată discuția)
Angajare cetatean italian Loredana_84 Loredana_84 Doresc sa fac angajarea unui cetatean italian. Acesta are certificat de inregistrare. 1. In Revisal, daca fac identificarea in baza respectivului certificat, ... (vezi toată discuția)