Forum Discuţii juridice Funcţionarii publici şi ... conflict de interese?
Discuție deschisă în Funcţionarii publici şi problemele lor juridice

conflict de interese?

buna ziua,
-sunt functionar public, sef birou buget finante, resurse umane
-impreuna cu mine lucreaza si sora mea, care pe langa alte atributii de contabilitate are decizie si de CFP(control financiar preventiv)
-suntem in conflict de interese tinand cont ca eu sunt sef de birou iar ea este si CFP?
- daca da, imi puteti spune si articolul de lege, unde gasesc informatia?
multumesc!
Daca nu erati seful surorii dvs. nu era niciun conflict, asa...dupa umila mea parere este. Unul avizeaza, altul controleaza, merge mana*-n mana.