avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 556 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Salarii Inregistrare venit din salariu la ANAF
Discuție deschisă în Fiscalitate - Salarii

Inregistrare venit din salariu la ANAF

In cat timp dupa ce primesc salariul apare venitul inregistrat la ANAF?
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 19:24, 3 Ianuarie 2024
Toate firmele si persoanele fizice care au angajati trebuie sa completeze si sa depuna declaratia 112 lunar, pana la data de 25 inclusiv a lunii urmatoare celei pentru care se datoreaza obligatiile.

Incepand cu prima zi dupa data depunerii D112 la ANAF, ar trebui sa apara venitul inregistrat.
Multumesc, asadar termenul depinde si de angajator. Daca incasez salariul pe data de 10 a lunii, e posibil ca pe data de 11 sa fie venitul deja inregistrat la ANAF, nu?
Numai daca a depus si D112 in data de 10.
Am contract din 2 februarie in ce data intra la anaf luna 3


angajatinromania a scris:

In cat timp dupa ce primesc salariul apare venitul inregistrat la ANAF?

Buna ziua,

Daca am fost in șomaj tehnic cum se declara salariile la ANAF?

Alte discuții în legătură

Activitate dependenta sau pfa Leo Leonard Leo Leonard Sunt agent consiliere la o banca printr-un contract de agent si aceasta activitate este catalogata ca fiind dependenta. banca imi cere sa-mi fac PFA si nu ... (vezi toată discuția)
D112 -d 010 bubby bubby Va rog sa ma lamuriti si pe mine , am 3 salariati si CA sub 100.000 E la 31.12.2010 , inteleg ca nu sunt obligat sa depun si sa platesc la 3 luni , insa sunt ... (vezi toată discuția)
Contract civil p_orsyka p_orsyka o societate a incheiat un contract civil cu o persoana fizica, pe o perioada de 1 an, si plata se face /proiect, nu lunar. Care ar fi solutia fiscala 1. in ... (vezi toată discuția)