avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 194 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Apel portal instanta
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Apel portal instanta

Buna ziua,

as dorii sa stiu ,de la inregistrarea cererii de apel ,cat de repede apare Apelul inregistrat pe portalul judecatoriei?sau apare direct pe portalul Tribunalului?Multumesc anticipat pentru raspuns!
Buna ziua,
De obicei apare destul de repede dar acum fiind vacanta apare mai greu.
Nu este un termen legal.
Apare pe portalul Tribunalului, depinde cat de aglomerata este instanta,trebuie sa aveti in vedere si vacanta judecatoreasca.
Apelul apare, într-o prima faza, înregistrat pe portal la Judecătoria unde a fost declarat.
In momentul în care dosarul a ajuns la Tribunal îl veți regăsi la portal și la Tribunal.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Termen - apel in cadrul contestatiei la executare andreya1202 andreya1202 referitor la admiterea in parte a contestatiei la executare, mentionez ca s-a depus apel in acest sens la judecatoria respectiva, dar pana in present nu exista ... (vezi toată discuția)
Apel la hotarirea judecatoreasca Pufi 2016 Pufi 2016 Dacă am făcut apel de ce nu mai apare dosarul pe judecătorie?? (vezi toată discuția)
Divort cu minor in instanta anabianca5 anabianca5 Buna Am cateva intrebari legate de un divort in instanta de comun acord ce implica si un minor 1. Cat dureaza ca dosarul sa fie inregistrat si sa aparata pe ... (vezi toată discuția)