Forum Discuţii juridice Fonduri europene, finanţări ... fonduri europene sM6.4
Discuție deschisă în Fonduri europene, finanţări nerambursabile, grant-uri

fonduri europene sM6.4

Buna seara.Am o nelamurire referitoare la sM 6.4 si anume:
pentru accesare fonduri in vederea construirii unei pensiuni turistice se acorda 90/ nerambusabil
.Intrebarea nea este ,daca sunt PFA inregistrat la 30.12.2015 pot beeficia de acel 90/ sau numai de 70/ nerambusabil din valoarea totala a proiectului?
Multumesc
Finantarea pentru pensiuni agroturistice (asa cum este definita de prevderile legale in vgoare) este 90% din valoarea totala a cheltuielilor eligbile ale proiectului (in valoarea totala a proiectului sunt cuprinse atat cheltuieli eligibile, cat si neeligibile).