Forum Discuţii juridice Funcţionarii publici şi ... Infiintare post functionar public
Discuție deschisă în Funcţionarii publici şi problemele lor juridice

Infiintare post functionar public

Bună ziua! Este posibil înființarea unor noi posturi de funcționari publici în cadrul Primăriilor, peste numărul maxim stabilit pe anul curent prin Ordinul Prefectului?
Multumesc!
Prin HCL cu aprobare ANFP, cu conditia sa nu se depaseasca nr. maxim conform legii nu Ordinului Prefecturlui.