Forum Discuţii juridice Achiziţii publice Diriginte de santier, probleme
Discuție deschisă în Achiziţii publice

Diriginte de santier, probleme

Buna ziua
Am incheiat un contract de dirigentie de santier a carui durata a expirat la intocmirea procesului verbal la terminarea lucrarilor.
Platile au fost efectuate garantie de buna executie nu a fost solicitata.
Dirigintele nu vrea sa participe la receptia finala intrucat spune ca, contractul s-a finalizat.
Ce pot sa fac
Prezenta dirigintelui de santier la receptia finala nu este obligatorie.Receptia finala priveste relatia dintre constructor si beneficiar dupa trececerea perioadei de garantie.

Daca doriti ca dirigintele de santier sa fie prezent la receptia finala, conveniti cu el in acest sens - pt un onorariu se va prezenta.

Multumesc pentru raspuns