Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Avize obligatorii necesare dupa infiintare SRL
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Avize obligatorii necesare dupa infiintare SRL

Buna ziua,

Ma intereseaza care sunt avizele obligatorii necesare dupa infiintarea unui SRL, in cazul meu fiind vorba de un laborator de tehnica dentara. Stiu ca trebuie aviz de la Directia de Sanatate Publica, insa de la ce alte institutii mai am nevoie? Oare gasesc undeva o lista cu avizele necesare? sau o lege, ceva?

Multumesc mult.
Trebuie sa fiti agreat de OTDR ( Ordinul Tehnicienilor Dentari din ROmania ). Incercati sa cititi Legea 96 / 2007 si Legea 200 / 2004. OTDR reprezinta autoritatea de reglementare, de
control si supraveghere a exercitarii profesiei de technician dentar.