Forum Discuţii juridice Impozite, taxe şi timbrul de ... taxa de timbru
Discuție deschisă în Impozite, taxe şi timbrul de mediu 2013. Legalitate şi interpretare juridică

taxa de timbru

Spuneti mi va rog, taxa de timbru se mai achita?
Masina mea este inca inmatriculata pe leasing dar ca proprietar in acte este trecut sotul meu.
Multumesc!
Iar factura de vanzare cumparare nu a fost intocmita cu valoare reziduala zero, ci cu suma de 2000 euro, ulterior patronul firmei solicitand la stat, deducerea tva din aceasta factura! initial, suma pe care avrut s o treaca in factura era de 3000 euro!!