Forum Discuţii juridice Carte funciară - Cadastru, ... Actiune civila notata pe extrasul de carte funciara
Discuție deschisă în Carte funciară - Cadastru, Intabulare şi alte formalităţi funciare

Actiune civila notata pe extrasul de carte funciara

Buna ziua,
Doresc achizitia unui imobil, dar pe extrasul de carte funciara al acestuia este notata o actiune civila aflata pe rolul instantei.
Pt. mine ca si cumparator, cu ce ma afecteaza acest inscris?
Multumesc.
Inseamna ca pe rolul instantei se afla un litigiu cu priire la acest imobil. daca il cumparati va asumati un risc...
Multumesc pt. raspuns.
Asta inseamna ca odata cu cumpararea acelui imobil preiau si litigiile in care se afla?
Multumesc.