Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Poate exista o revistă cu titlul apropiat de al unui ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Poate exista o revistă cu titlul apropiat de al unui partid?

1. Partidul Cerul Albastru
2. Cerul Albastru
Revistă pentru cultura şi limba românilor
ÎNTREBĂRI:
Poate exista o publicaţie cu acest titlu (Nu este o revistă de partid)?
Preşedintele Partidului Cerul Albastru poate fi proprietarul (redactorul) acestei reviste?
In ipoteza in care a fost constituit un drept de proprietate intelectuala si acesta nu este incalcat (tinandu-se cont si de prevederile stipulate in actul constitutiv al partidului cu privire la incompatibilitati), se poate raspunde cu da la intrebarile dvs.