Forum Discuţii juridice Executare silită Restituire Cautiune
Discuție deschisă în Executare silită

Restituire Cautiune

In baza art. 723 ind.1 din C.p.c. si in baza Deciziei nr. 3155/2013 a ICCJ, se poate impune restituirea cautiunii daca ? :
- executarea silita a fost pusa in executare si nu sa incuviintat suspendarea executarii silite de catre Instanta
- nu sa creat nici un prejudiciu celui ce a cerut executarea silita
- cel ce a cerut executarea silita, nu a formulat in termen de 30 zile de la ramanerea definitiva a deciziei, o cerere pentru plata despagubirilor.
Va multumesc .
Ati enumerat conditiile impuse de textul de lege incident.
Care este nedumerirea?
Nu eram intru totul sigur. Va multumesc.