Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Schimbarea abuziva a yalei intr-un imobil bun comun cu ...
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Schimbarea abuziva a yalei intr-un imobil bun comun cu fostul sot

Am divortat de curand si nu am facut partaj . Avem 2 locuinte ,un apartament la bloc si o casa care ca valoare este de 5 ori mai mare. Locuinta din buletin la amandoi este la apartament,dar el locuieste de cand ne-am separat la casa. Imediat dupa divort mi-a luat toate actele de proprietate si a schimbat yala la casa in care am si eu lucruri personale. I-am spus sa-mi dea o cheie si nu vrea .Nu ma lasa sa intru decat in prezenta lui . Nici nu am facut inventar asupra bunurilor . Cum pot proceda sa am acces in casa oricand ? Spune ca nu are intimitate sa vina cu o iubita acolo .I-am spus ca voi suna cand merg acolo ,dar nu are incredere ca fac asta . La bloc eu nu am schimbat yala. Multumesc anticipat !
Care 2 ? cristiana s-a refugiat la o matusa.., asa e cand subiectele se amesteca intre ele.
2 imobile are lacramioara
O, da, scuze, se pare ca am uitat ca erau doua povesti.