Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Inregistrare audio
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Inregistrare audio

Am o intrebare simpla, are voie angajatorul sa ma inregistreze audio la locul de munca ?
1. "Salariatii nu pot fi supravegheati video in birourile in care acestia muncesc in mod obisnuit, conform prevederilor legale aflate in vigoare, insa camerele video pot fi instalate in alte locuri, in conditii stricte. ... "
Detalii : www.avocatnet.ro/content/art...

2. Comunicat de presă al Autoritatii Naţionale de Supraveghere a Prelucrării Datelor cu Caracter Personal
[ link extern ]

3. Autoritatea Naţională de Supraveghere a Prelucrării Datelor cu Caracter Personal - sesizari
[ link extern ]

4. Pentru instalarea unui microfon destinat ascultarii si inregistrarii discutiilor (in cadrul unei societati / institutii) este nevoie de:
1. acordul salariatilor
2. avizul instituțiilor abilitate , pe care din pacate angajatorii nu il obtin.