Forum Discuţii diverse Răspunsuri în comunitate durata de viata a conductelor/ tevilor de gaze
Discuție deschisă în Răspunsuri în comunitate

durata de viata a conductelor/ tevilor de gaze

Care este stipularea legala (normativ, capitol, alineat ...) ce indica (dpdv tehnic) durata de viata a unei retele de gaz/ conducta, bransament - racord, coloana principala, tevi de alimentare (ex: alimentand un bloc construit in 1967) ?!
Studiati Catalogul privind clasificarea si duratele normale de functionare a mijloacelor fixe
2008-12-18 - Modificat prin HG nr. 1496/2008 din 19 noiembrie 2008 privind modificarea anexei la Hotararea Guvernului nr. 2.139/2004 pentru aprobarea Catalogului privind clasificarea si duratele normale de functionare a mijloacelor fixe