Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Pensionare
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Pensionare

Buna Ziua ,
Sunt nascut in 18 08 1957 pot sa ma pensonez ,mentionez ca am o vechime de
36 ani 6 luni si 10 zile + armata 1 ansi 4 luni , dintre care aprox. 25 ani conditii deosebite gr. II-a , locuiesc in Rm. Valcea beneficiez de cei 2 ani de reducere din varsta de pensionare (zona OLTCHIM a intrat la aceasta reducere) .
VA MULTUMESC !
Limita de varsta la 59 de ani si 6 luni(18/02/2017).
INTRUCAT FIRMA CARE A RECUPERAT DOCUMENTELE DE LA FABRICA DE BERE UNDE AM LUCRAT SPUNE CA NU DETINDOCUMENTE IN PRIVINTA CONDITII DEOSEBITE V-AM ADRESAT A DOUA INTREBARECIND MA POT PENSIONA ANTICIPAT PARTIAL SI CE PENALITATE VA FI , S-AU PENSIONARE ANTICIPATA FARA PENALITATE .VA MULTUMESC MULT SI IMI CER SCUZE .
O SEARA BUNA !
La intrebarea a doua raspunsul este:
Pensie anticipata partiala fara penalizare la 63 de ani.
BUNA ZIUA,
VA MULTUMESC MULT PENTRU AMABILITATE, DAR CU PENALITATE AS PUTEA SA MA PENSIONEZ MOMENTAN IN BAZA LEGI DIN IULIE/ 2016 ?
MULTUMESC MULT SI SCUZATIMA CU INSISTENTELE MELE .
VA DORESC O ZI BUNA !