Forum Discuţii juridice PFA, II, AF - Persoana fizica ... PFA, Coduri CAEN aferente normei de venit 104 Servicii ...
Discuție deschisă în PFA, II, AF - Persoana fizica autorizată, Întreprindere individuală, Asociaţie familială

PFA, Coduri CAEN aferente normei de venit 104 Servicii Informatice, Timisoara

Doresc sa infiintez un PFA, iar impozitul sa fie pe norma de venit. Care sunt codurile CAEN acceptate in judetul Timis pentru Servicii Informatice? Am vorbit cu cei de la Finante, dar fara success.

Din informatiile culese de pe net, CAEN-urile sunt diferite in fiecare judet, acestea fiind modificate anual.

Daca cineva s-a confruntat recent cu aceasta situatie il rog sa imi scrie un mesaj.
Voi reveni cu un comentariu, daca aflu raspunsul.

Multumesc!
Nu este treaba fiscului sa decida care sunt codurile CAEN.
Nu intra in atributiile lor.

De regula codurile folosite sunt:

62 Activităţi de servicii în tehnologia informaţiei

620 Activităţi de servicii în tehnologia informaţiei
6201 Activităţi de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)
6202 Activităţi de consultanţă în tehnologia informaţiei
6203 Activităţi de management (gestiune şi exploatare) a mijloacelor de calcul
6209 Alte activităţi de servicii privind tehnologia informaţiei

63 Activităţi de servicii informatice

631 Activităţi ale portalurilor web, prelucrarea datelor, administrarea paginilor web şi activităţi conexe
6311 Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web şi activităţi conexe
6312 Activităţi ale portalurilor web