Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... calculul indemnizatiei de somaj
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

calculul indemnizatiei de somaj

La calculul indemnizatiei de somaj, cota de 75% din salariul minim brut pe economie se calculeaza diferentiat pe nivele de pregatire ??? adica pentru cei cu studii superioare se considera 75% din salariul minim de 1200 ron ???
Mult succes in gasirea unui nou job!
:luck: