Forum Discuţii juridice PFA, II, AF - Persoana fizica ... Intreprindere Individuala-salariati,coduri CAEN
Discuție deschisă în PFA, II, AF - Persoana fizica autorizată, Întreprindere individuală, Asociaţie familială

Intreprindere Individuala-salariati,coduri CAEN

Buna seara va rog sa-mi spune-ti care este numarul maxim de coduri CAEN -activitati -pe care o I.I le poate avea.Si de asemenea care este numarul maxim de salariati a unei I.I.
Multumesc
Va rog sa-mi raspunde-ti,pare un raspuns usor pentru cei de specialitate .Multumesc
Nu este o limita de a avea un anumit numar de coduri la o intreprindere individuala si nici in ceea ce priveste numarul de salariati pe care ii poate avea.
Va multumesc
Legat de acest subiect se pare ca legea va fi modificata . Astfel :

"Persoanele fizice autorizate (PFA) și întreprinderile individuale (II) vor avea limitări atunci când vine vorba de clasele de activitate pentru care pot obține autorizație și de numărul de angajați pe care-l pot avea, în condițiile în care acum nu există asemenea restricții. Măsurile sunt incluse într-un proiect de act normativ care urmează să ajungă pe lista de vot decisiv a deputaților, astfel că, în cazul adoptării, acesta va mai avea nevoie doar de semnătura președintelui țării pentru a se aplica. "
www.avocatnet.ro/content/art...