Forum Discuţii juridice Dreptul, calculatorul meu şi ... Fotografie furata si folosita pe un site web
Discuție deschisă în Dreptul, calculatorul meu şi internetul

Fotografie furata si folosita pe un site web

Buna ziua,

Recent am fost informat pe un forum dedicat de fotografie, ca una dintre fotografiile mele a aparut pe un site. Locul de unde a fost luata, specifica foarte clar ca fotografiile sunt sub copyright si acesta apartine autorului ei.

L-am contactat pe individul care a folosit fotografia ilegal si l-am somat sa o retraga de pe site insa mi-a dat de inteles ca nu va face acest lucru.

Ce pot face pe cai legale?

Cu respect,
Alin Popescu
Am impresia ca vorbesc singur, atunci cand va raspund la mesaj. :D
Trimiteti-mi un email la alin@avocatnet.ro, cu adresa websiteului care a preluat fotografia si cu mai multe amanunte despre acest incident si vom gasi impreuna o rezolvare.

Cu stima,
Alin Popescu (pentru ceilalti membri ai forum-ului: jur ca nu vorbesc singur...:P)
Admin, administrator
aha.. deci dumneata erai pe gugal cand cautam io numele meu legat de poze.. si dadeam de avocatul Alin Popescu ... hehe super .. suntem concurenti la rank pe gugal :P

am sa trimit email cu mai mult informatii...

alin
Am si eu aceeasi problema.Ne puteti da un raspuns aici,va rog?