Forum Discuţii juridice Proprietate industrială şi ... Mi s-a furat continut din site comercial
Discuție deschisă în Proprietate industrială şi intelectuală. Adică mărci, invenţii, drept de autor şi altele

Mi s-a furat continut din site comercial

Mi s-a fura continut din site comercial
~ Conținut șters la cerere ~
cred ca mai potrivit este termenul de copiat. se intampla des, e esenta capitalismului
Buna ziua,

Reglementati termenii si conditiile de utilizare a site-ului.

Puteti insera clauze, cu urmatorul continut:

"Toate drepturile privind materialele publicate pe această pagină aparţin societatii noastre sau au fost cedate de către terţi. Prin “materiale” se înţeleg: fotografii, imagini video, texte şi alte materiale similare, respectiv lucrări de autor.

Prin folosirea materialelor de pe această pagină de internet, utilizatorii se obligă să respecte în totalitate limitele, condiţiile şi cerinţele descrise aici. Pentru toate situaţiile de încălcare a drepturilor de autor, ne rezervăm dreptul de a solicita despăgubiri, precum şi sancţionarea conform legislaţiei în vigoare."

"Materialele prezentate in cadrul website- si informatiile transmise prin intermediul postei electronice sunt proprietatea societatii noastre si sunt protejate prin drepturi de autor, drepturi de marca sau alte drepturi de proprietate intelectuala."

Aveti in vedere si normele reglementate de Regulamentul (UE) 2016/679 al Parlamentului European şi al Consiliului din 27 aprilie 2016 privind protecţia persoanelor fizice în ceea ce priveşte prelucrarea datelor cu caracter personal şi privind libera circulaţie a acestor date şi de abrogare aDirectivei 95/46/CE (Regulamentul general privind protecţia datelor) .
CABINET DE AVOCAT "STOICA IOANA", Avocat