Forum Discuţii juridice Învăţământ - probleme ... Incompatibilitate sau conflict de interese
Discuție deschisă în Învăţământ - probleme juridice conexe

Incompatibilitate sau conflict de interese

Vreau sa lamuresc doua aspecte:
1.- sotul este consilier local (pensionar) si face parte din Consiliul de Administratie al Scolii Gimnaziale al comunei X, iar sotia este pedagog la Internatul Scolar de pe langa Scoala Gimnaziala X - exista incompatibilitate sau conflict de interese in cauza de fata ??
2.- sotul este Presedintele Consiliului de Administratie ( Director in functie ) al Scolii Gimnaziale din comuna X, iar sotia este consiliera local si secretara Scolii Gimnaziale, dar ca si consilier local nu face parte din Consiliul de Administratie al Scolii, dar ca secretar se impune sa faca parte din CA al Scolii - exista incompatibilitate sau conflict de interese ( consiliera - secretara - presedinte CA)
Va multumesc. Cu stima, Nelu Floca.
Puteti face o sesizare in vederea clarificarii aspectelor legate de incompatibilitate la Agentia Nationala de Integritatate. Cererea in original, semnata si datata, trebuie sa fie trimisa PRIN POŞTĂ SAU DEPUSA PERSONAL LA REGISTRATURA AGENŢIEI din: B-dul Lascăr Catargiu nr. 15, sector 1, Bucureşti, telefon: +40-37-206 98 69

Adresa poştală a Agenţiei Naţionale de Integritate: B-dul Lascăr Catargiu nr. 15, cod poştal: 010661, sector 1, Bucureşti – România, iar, pe plic, se va face şi menţiunea: “Pentru INSPECŢIA DE INTEGRITATE”