Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Expertiza la Mina Minovici
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Expertiza la Mina Minovici

Știți cumva ce preț include o expertiză medico-legală la Mina Minovici pentru a afla dacă i-a pus viața în pericol unei persoane? Se poate vedea cât de adâncă a fost rana și cu ce a fost produsă ? Dacă nu a fost cuțit, ci numai un briceag cu lama de 5 cm, se consideră armă albă și poate fi încadrat inculpatul la tentativa de omor?
depinde de zona vizata. Pentru preturi (examinarea -38 de lei)
[ link extern ]
Marian Bucur, Avocat
Se poate constata de IML tot ce ati dori deoarece cu asa ceva se ocupa medicina medico-legala.
Daca a fost cutit sau briceag nu vor putea stabili decat daca cutitul avea lama foarte lata dar adancimea plagii si daca viata victimei a fost in pericol se va stabili obligatoriu.
Sa aveti si actele medicale de la spital.