avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 142 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... obligatie cazier
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

obligatie cazier

Buna ziua!
Este stipulat undeva ca agentii de paza trebuie sa prezinte de 2 ori pe an cazierul judiciar? Va multumesc!
Cel mai recent răspuns: ContSters400311 , utilizator 10:22, 21 Septembrie 2016
Valabilitatea unui cazier este de 6 luni dar de regula se solicita doar la angajare.Probabil aveti stipulat intr-un regulament interior aceasta obligatie,nu am cunostinta sa existe o reglementare in acest sens !

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Cazierul judiciar magdasuslov magdasuslov Buna seara! Lucrez ca asistent director pentru o asociatie (O.N.G. in asistenta sociala) si rog, pe cine ma poate lamuri, sa imi raspunda daca angajatorul imi ... (vezi toată discuția)
Beneficiar impune reguli firma paza grunwald grunwald Buna ziua, In doua hipermarket-uri din Iasi apartinand aceluiasi brand directorii/sefii magazin, mai nou inspectorul zonal impun societatii de paza si ... (vezi toată discuția)
Buna ziua! desi cazierul e valabil 6 luni, exista obligatia ca ... mihaela_1968 mihaela_1968 Buna ziua! Desi cazierul e valabil 6 luni, exista obligatia ca personalul de paza sau magazinerul sa actualizeze cazierul? Va multumesc! (vezi toată discuția)