Forum Discuţii juridice Contencios administrativ sau ... suspendare act administrativ in instanta
Discuție deschisă în Contencios administrativ sau probleme juridice cu autorităţile, contravenţii

suspendare act administrativ in instanta

Buna ziua. Am o societate care a deventit inactiva incepand cu luna iulie 2016. Ca efect al inactivarii fiscale mi s-a anulat inregistrarea in scopuri de tva. Am obtinut in instanta suspendarea efectelor deciziei de de clarare in inactivitate fiscala. Cu ce data sunt suspendate efectele deciziei, cu data declararii in inactivitate fiscala sau cu data sentintei instantei?
Daca ati obtinut numai suspendarea deciziei, de la data hotararii, daca veti obtine anularea deciziei,atunci de la data declararii inactivitatii. In hotarare ce scrie?