Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... chitanta xerox este valabila?- restituire onorariu
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

chitanta xerox este valabila?- restituire onorariu

Vreau sa iau banii inapoi de la avocat si am chitanta pentru onorariu plus chitanta de taxa judiciara de timbru in xerox. Asa mi-a dat avocatul cand i-am dat banii. Sunt valabile aceste chitante daca ma duc la avocat sa-i cer banii?Mentionez ca avocatul nu-si face treaba, ma minte.
Restituirea onorariului nu este posibila.
Taxa de timbru in original a fost depusa la dosarul cauzei deci nu mai poate fi restituita.
Da, practic nu se poate ceea ce vreți.

Dacă chitanta nu e la dosar o puteți primi.
de ce nu poate fi posibil? In legatura cu chit de taxa de timbru este OK, bine ca a fost depusa la dosar, dar daca avocatul nu si-a facut treaba de ce nu este posibil sa-mi dea banii inapoi?
Onorariul nu il puteti primi decat daca va judecati si aveti hotarare definitva care sa constate culpa avocatului(malpraxis).