Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Renuntare taxa de timbru ptr. activ. jocuri de noroc?
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Renuntare taxa de timbru ptr. activ. jocuri de noroc?

ma puteti ajuta sa gasesc legea prin care s-a renuntat la plata taxei de timbru monumentelor istorice pentru cei care desfasoara activitate de jocuri de noroc? am inteles ca s-a renuntat la taxa dar nu gasesc actul prin care s-a facut aceasta modificare. Multumesc anticipat
Consultati:
- O.U.G. nr. 77/2009 privind organizarea si exploatarea jocurilor de noroc, publicata in Monitorul Oficial, Partea I, nr. 439, din 26 iunie 2009
- H.G.nr. 870/2009 pentru aprobarea Normelor metodologice de aplicare a Ordonantei de urgenta a Guvernului nr. 77/2009 privind organizarea si exploatarea jocurilor de noroc, publicata in Monitorul Oficial, Partea I, nr. 528, din 30 iulie 2009.