Forum Discuţii juridice Impozite, taxe şi timbrul de ... Proces castigat si masina inmatriculata fara plata ...
Discuție deschisă în Impozite, taxe şi timbrul de mediu 2013. Legalitate şi interpretare juridică

Proces castigat si masina inmatriculata fara plata taxei auto!

AM CASTIGAT PROCESUL IMPOTRIVA TAXEI SI IN URMA UNEI HOTARARI DEFINITIVE SI EXECUTORII SUNT PRIMUL DIN PRAHOVA CARE INMATRICULEAZA PRIMA MASINA FARA PLATA TAXEI AUTO!
Seful de la inmatriculari m-a si felicitat cand mi-a dat placutele
MERITA SARBATORIT,NU?:yeah:
cererea de inmatriculare fara taxa a fost facuta pt 2 masini..una avea taxa 14388 EURO si alta 3000 EURO
vreau sa fac un clip si sa-l postez pe YouTube cu fragmente din filmarile cu mincinosul de Boc,pe care as fi vrut sa-l chem si martor in instanta ,cand afirma,inainte de a veni la putere, ca taxa ar trebui sa fie 100-200euro si dupa, cand spune ca a redus-o cu 1/3 si defapt,in cazul meu s-a adaugat 1/3(pana in dec. avand de platit 9500 EURO iar acum 14388 EURO iar la cealata in loc de 1600 ,acum aveam 3000)

pentru detalii si sprijin impotriva acestei taxe puteti sa-mi scrieti un mesaj privat cu datele de contact.
Felicitari!=D>
Bravo ! Intotdeauna este un inceput.
felicitari! se pare ca sunt si oameni curajosi in tara asta!
Eu as dori totusi sa vad motivarea instantei care v-a dat castig de cauza. Nu de alta, dar mi se pare .....formidabil !!!
=D>
Se poate un mic "tutorial" despre pasii necesari? In mare, cum ati formulat plangerea, catre cine si cum ati motivat/solicitat restituirea taxei, taxe/timbre ce trebuiesc platite ?
Ma bate gandul sa fac la fel...

LE: Raspuns:
"putem negocia...
se poate sa-ti dau tot ce-am facut eu...un dosar extrem de stufos..
poti sa ma contactezi la xxxx/xxxxxx".
Fie-mi-ar scarba de romani si de Romania"
Ai intrat sa-ti faci reclama, ai pornit o "mica afacere?"
madriann, utilizator