Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... a vandut masina!
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

a vandut masina!

buna ziua.
problema mare!
in timpul casatoriei am cumparat un autoturism.fiind despartiti in fapt, sotul meu a vandut masina tatalui lui fara stirea mea......masina era pe numele lui......dar dupa parerea mea drept comun....acum, socrul meu m.a amenintat ca se duce la politie sa spuna ca i.am furat masina...masina si toate actele ei au fost la mine?cum a putut vinde masina?ce pot face?masina este la mine
Avand in vedere situatia delicata ,este de preferat ca in baza documentelor pe care le detineti ,sa contactati un avocat ,care sa analizeze succesiunea evenimentelor si astfel sa decida eventualele optiuni in favoarea dvs.Succes