Forum Discuţii juridice Învăţământ - probleme ... Raspundere gestionare bani publici
Discuție deschisă în Învăţământ - probleme juridice conexe

Raspundere gestionare bani publici

Cui revine raspunderea pentru gestionarea/cheltuirea fondurilor publice, in cazul unei unitati de invatamant, in care sunt angajati 3 contabili, dintre care unul este contabil sef iar un alt contabil exercita viza de control financiar preventiv?

Stiu ca directorul si contabilul sef raspund pentru gestionarea fondurilor publice.

As avea nevoie de niste raspunsuri argumentate cu indicarea bazei legale.

Loredana Puscasu,