avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 511 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... contract intretinere
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

contract intretinere

Am incheiat cu mama un contract de intretinere cu drept de uzufruct in anul 2013, dar la primarie am lasato tot pe ia trecuta .Mai este valabil acest act facut prin notariat daca nu lam depus la primarie? Mentionez ca impozitul a fost platit pe numele ei.Dar ce se intimpla cu impozitul daca eu mai am un imobil ,deci in total doua?Va multumesc.
Cel mai recent răspuns: Gabriel Klein Kiritescu , utilizator 20:27, 18 Octombrie 2016
Buna seara,
Da, este valabil dar s-ar putea sa platiti o amenda la finantele publice locale pentru neefectuarea la timp a modificarilor.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Contract de intretinere ruslauraroxana@yahoo.com ruslauraroxana@yahoo.com Buna ziua.Eu am un contract de intretinere incheiat in 2006 cu mama mea in care mama isi rezerva dreptul de uzufruct viager.Eu am gj de mama stau la cateva ... (vezi toată discuția)
Pot sa posed 2 sau mai multe imobile pe acelasi nume?ca unic proprietar izabell izabell Buna ziua,as dori sa stiu de ce la Directia de venituri din orasul meu ,imobilul care este proprietatea mea prin Contract de vanzare-cumparare eu avand drept ... (vezi toată discuția)