Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... contract intretinere
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

contract intretinere

Am incheiat cu mama un contract de intretinere cu drept de uzufruct in anul 2013, dar la primarie am lasato tot pe ia trecuta .Mai este valabil acest act facut prin notariat daca nu lam depus la primarie? Mentionez ca impozitul a fost platit pe numele ei.Dar ce se intimpla cu impozitul daca eu mai am un imobil ,deci in total doua?Va multumesc.
Buna seara,
Da, este valabil dar s-ar putea sa platiti o amenda la finantele publice locale pentru neefectuarea la timp a modificarilor.