Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... stimulent de insertie /demisie
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

stimulent de insertie /demisie

Buna ziua,
influenteaza cu ceva primirea stimulentului de 500 ron al tatalui daca isi da demisia de la actualul loc de munca?
Da, influenteaza ...Deoarece, stimulentul de insertie se acorda persoanelor indreptatite numai pe perioada in care se realizeaza venituri supuse impozitului pe venit.
inteleg ca daca se va reangaja la o alta firma va putea sa il primeasca in continuare?
Intr-adevar, daca se reangajeaza la o alta societate, va putea beneficia in continuare de stimulentul de insertie.