avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 511 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... stimulent de insertie /demisie
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

stimulent de insertie /demisie

Buna ziua,
influenteaza cu ceva primirea stimulentului de 500 ron al tatalui daca isi da demisia de la actualul loc de munca?
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 11:47, 20 Octombrie 2016
Da, influenteaza ...Deoarece, stimulentul de insertie se acorda persoanelor indreptatite numai pe perioada in care se realizeaza venituri supuse impozitului pe venit.
inteleg ca daca se va reangaja la o alta firma va putea sa il primeasca in continuare?
Intr-adevar, daca se reangajeaza la o alta societate, va putea beneficia in continuare de stimulentul de insertie.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Schimbare loc munca din crestere copil kilip kilip Vreau sa stiu daca ma poate lamuri cineva: in momentul de fata sunt in crestere copil si vreau sa imi schimb locul de munca pana implineste copilul varsta de ... (vezi toată discuția)
Stimulent insertie 2013 pentru cic 3 ani probleme medicale robermar robermar Va rog sa ma lamuriti cu urmatoarele: beneficiez de indemnizatie crestere copil pana la varsta de 3 ani pt probleme medicale. Copilul implineste 2 ani in 6 ... (vezi toată discuția)
Indemnizatie pt cresterea copilului catalinaxyz catalinaxyz buna ziua, va rog sa-mi spuneti daca exista vreo modelitate prin care sa imi achit datoriile catre stat pt a putea beneficia de indemnizatie pt cresterea ... (vezi toată discuția)