avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 714 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... CIM- perioada proba
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

CIM- perioada proba

Buna ziua,
Avem un fost salariat care a lucrat in societate 3 ani, dupa care a incetat cim-ul in urma cu 6 luni cu acordul partilor si s-a angajat in alta parte.
Acum se intoarce in societate pe aceeasi functie si cu aceleasi atributii.
In aceste conditii, la incheierea noului cim este supus unei noi perioade de proba?
Multumesc de ajutor.
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 14:16, 21 Octombrie 2016
La incheierea noului c.i.m. i se poate insera o perioada de proba , chiar daca a mai fost angajatul dvs.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Cim perioada determinata fdiana fdiana Buna ziua! Lucrez la o companie unde incheiem toate contractele de munca pe perioada determinata de 6 luni, cu prelungire tot de 6 luni. Am in prezent cativa ... (vezi toată discuția)
Perioada de proba ContSters218796 ContSters218796 buna ziua! recent m-am angajat la un magazin pe functia de agent vanzari. la data semnarii contractului am observat ca in acesta nu este prevazuta si o ... (vezi toată discuția)
Ajutor : concediu fara salariu ! paulungureanu paulungureanu Se poate solicita concediu fara salariu, pe o perioada determinata sau nedeterminata, de la societatea la care sunt angajat cu CIM perioada nedeterminata, si ... (vezi toată discuția)