Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... CIM- perioada proba
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

CIM- perioada proba

Buna ziua,
Avem un fost salariat care a lucrat in societate 3 ani, dupa care a incetat cim-ul in urma cu 6 luni cu acordul partilor si s-a angajat in alta parte.
Acum se intoarce in societate pe aceeasi functie si cu aceleasi atributii.
In aceste conditii, la incheierea noului cim este supus unei noi perioade de proba?
Multumesc de ajutor.
La incheierea noului c.i.m. i se poate insera o perioada de proba , chiar daca a mai fost angajatul dvs.