avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 362 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Paşapoarte, cărţi de ... poti retrage bani dintr-un cont cu dni sau pasaport ...
Discuție deschisă în Paşapoarte, cărţi de identitate, acte de stare civilă - formalităţi, obţinere, probleme

poti retrage bani dintr-un cont cu dni sau pasaport spaniol?

Buna ziua .ma poate ajuta cineva cu un raspuns?am un cont bancar in romania pe numele meu ,si doresc s-a stiu ,daca imi iau cetatenia spaniola,nemai avind cetatenia romana,m-ai pot retrage bani din cont nemai avind carte de identitate romana??Deoarece statul spaniol nu ofera dubla cetatenie.in schimb avind dni si pasaport spaniol.cu mult respect carmen.va multumesc .

[Va rog sa nu mai scrieti exclusiv cu litere mari, multumesc]
Ultima modificare: Miercuri, 26 Octombrie 2016
Ares-3, moderator
Va schimbati doar cetatenia nu si identitatea !

Puteti sa retrageti banii din contul personal cu orice act valabil prin care puteti dovedi ca sunteti titulara contului respectiv.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Dubla cetatenie romano-spaniola NadiaD NadiaD Buna ziua, Speta mea este aceasta: eu sunt cetatean roman, prietenul meu are cetatenie spaniola, noi traim impreuna in Franta. Eu sunt insarcinata. As vrea ... (vezi toată discuția)
Cetatenie - situatie legala a unui copil nascut in spania, mama cetatenie romana, tatal cetatean spaniol luciana2901 luciana2901 Am urmatoarea speta: Din concubinajul numitei A, de cetatenie romana, cu numitul B, cetatean spaniol, a rezultat un copil, nascut in Spania,care a fost ... (vezi toată discuția)
Trancriere documente dubla cetatenie EsGeo EsGeo Buna ziua ! Ma numesc George . In anul 2014 am obtinut cetatenie spaniola , indeplinind la momentul solictarii acesteia ,toate conditiile prevazute de ... (vezi toată discuția)