Forum Discuţii juridice Paşapoarte, cărţi de ... poti retrage bani dintr-un cont cu dni sau pasaport ...
Discuție deschisă în Paşapoarte, cărţi de identitate, acte de stare civilă - formalităţi, obţinere, probleme

poti retrage bani dintr-un cont cu dni sau pasaport spaniol?

Buna ziua .ma poate ajuta cineva cu un raspuns?am un cont bancar in romania pe numele meu ,si doresc s-a stiu ,daca imi iau cetatenia spaniola,nemai avind cetatenia romana,m-ai pot retrage bani din cont nemai avind carte de identitate romana??Deoarece statul spaniol nu ofera dubla cetatenie.in schimb avind dni si pasaport spaniol.cu mult respect carmen.va multumesc .

[Va rog sa nu mai scrieti exclusiv cu litere mari, multumesc]
Ares-3, moderator
Va schimbati doar cetatenia nu si identitatea !

Puteti sa retrageti banii din contul personal cu orice act valabil prin care puteti dovedi ca sunteti titulara contului respectiv.