Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... hartuire
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

hartuire

Locuiesc la bloc. Am o vecina sub mine care ma terorizeaza. In fiecare zi, de cate ori vede ca vin acasa incepe si bate in plafon. Deja devine picatura chinezeasca. Cui ma pot adresa cu o plangere. Sub incidenta carei legi intra o astfel de fapta pt ca am studiat codul penal si parca la hartuire nu se incadreaza. Multumesc
Faceti o sesizare la politia locala.
Este prima institutie unde va puteti adresa. Nu stiu cum o sa dovediti acest lucru, poate cu martori...