Forum Discuţii juridice Protecţia consumatorului, ... reziliere contract Orange
Discuție deschisă în Protecţia consumatorului, garanţii şi probleme asociate produselor şi serviciilor

reziliere contract Orange

Cum se poate rezilia un contract de telefonie mobila inainte de termen?
Buna seara,

Va trebui sa cititi termenii si conditiile generale ale contractului incheiat cu Orange, indeosebi capitolul privind terminarea si rezilierea contractului. Termenii si conditiile generale ale contractului va sunt de obicei inmanate la momentul semnarii actelor pentru abonament, insa il puteti gasi si pe site-ul Orange.

In principiu, va trebui sa notificati Orange printr-o adresa scrisa si trimisa la sediul Orange prin care aratati ca intelegeti sa reziliati contractul. Totusi, ar fi bine sa stiti ca Orange poate solicita obligarea dvs. la plata unor sume reprezentand contravaloarea subventionata prin abonament la achizitionarea telefoanelor mobile sau altor dispozitive (daca este cazul), in situatia in care se reziliaza anticipat contractul.