Forum Discuţii juridice Achiziţii publice ACHIZITII PUBLICE 2016
Discuție deschisă în Achiziţii publice

ACHIZITII PUBLICE 2016

Buna ziua, sunt noua pe postul de responsabil achizitii publice,drept urmare...:O
Am achizitionat prin achizitie directa, justificata fiind alegerea procedurii, produse de curatenie.Acestea prevazute fiind in planul achizitiilor publice pe anul 2016, eu mai trebuie sa fac vreun referat, nota justificativa cu valoarea estimata si de ce am optat pentru un anumit operator economic, sau doar la listarile din SEAP, adaug documentul justificativ-respectiv factura fiscala? Va multumesc.
Daniella13, utilizator
-referat de necesitate,
-nota justificativa privind achizitia cu precizarea valorii estimate si justificarea alegerii modalitatii de achizitie directa conf. art. de lege
-nota justificativa a achizitiei in care justificati alegerea facuta de la un anumit operator eco. fata de altul, valoarea totala a achizitiei conf. detaliilor de achizitie din catalogul electronic din SEAP si a modalitatii de finalizare a acesteia (contract, comanda)