avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 621 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Executare silită Termen atac PV cheltuieli executare BEJ
Discuție deschisă în Executare silită

Termen atac PV cheltuieli executare BEJ

Care este termenul de atac, temeiul de drept (si la ce instanta) al procesului verbal de cheltuieli de executare silita intocmit de executorul judecatoresc?
Art. 712 NCPC - Obiectul contestatiei la executare.
Art. 715 NCPC - Termenul este de 15 zile de la luarea la cunostinta.
Art. 714 NCPC - instanta competenta - instanta de executare - instanta care a incuviintat executarea silita - Judecatorie

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Care este diferenta intre cele 2 legi art 715 ncpc. ma aflu in ... Costinmudure11 Costinmudure11 Care este diferenta intre cele 2 legi art 715 ncpc. Ma aflu in situatia in care doresc sa contest un proces verbal prin care executorul informeaza cu privire ... (vezi toată discuția)
Cale de atac echinacee echinacee Buna ziua! daca intr-o incuviintare executare silita,se mentioneaza,,fara cale de atac,, nu mai am posibilitatea de a depune contesteatie la executare? (vezi toată discuția)
Cine plateste executorul fetculeana fetculeana Buna ziua,am castigat in instanta un drept banesc ce mi se cuvenea,cei de la serviciu nu au fost de acord,am apelat la executorul judecatoresc si a fost blocat ... (vezi toată discuția)