Forum Discuţii juridice Asociaţii şi fundaţii, într-un ... Procedura infiintare ordin/colegiu national profesional
Discuție deschisă în Asociaţii şi fundaţii, într-un cuvânt: ONG-uri

Procedura infiintare ordin/colegiu national profesional

Buna ziua,as dori informatii legate de infiintarea unui ordin/colegiu national profesional.Stiu ca se infiinteaza in urma adoptarii unei legi dupa dezbatere in Senat si Cdep,dar as vrea sa stiu ce trebuie facut pentru ca propunerea legislativa sa ajunga in Parlament.
Va multumesc!
convinsi ceva deputati si / sau senatori sa fie initiatori ai proiectului, sau ministerul de resort sa initieze un proiect de lege care sa fie adoptat de Guvern si depus la parlament...