Forum Discuţii contabile şi ... Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA Vanzare auto second hand
Discuție deschisă în Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA

Vanzare auto second hand

BUNA ZIUA . VREAU SA INFIINTEZ UN SRL AM O INTREBARE PRIVIND ACHIZITIA DE AUTOTURISME DIN UNIUNEA EUROPEANA DE LA PERSOANE FIZICE DIN UE SI DE LA FIRME REVANZATOARE DE AUTOTURISME SECOND HAND CARE NU CONTIN TVA DECI SI EI CUMPARA TOT DE LA PERSOANE FIZICE .LA REVANZAREA IN ROMANIA SE POATE ADAUGA TVA LA MARJA DE PROFIT SAU PE TOATA SUMA, SPECIFIC CA SE CUMPARA DE LA PRIVAT DE CATRE O SOCIETATE REVANZATOARE DIN ROMANIA SRL .SI DACA SE POATE PLATI CU BANII CASH NU PRIN BANCA.