avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 894 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... personal contractual
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

personal contractual

buna ziua!
am o nelamurire in legatura cu felul angajarii. ia 2008 am fost angajata la o institutie publica locala personal contractual( referent treaptaIII), in cursul anului 2009 am fost anuntata ca postul trebuie sa se transforme in functionar public.
fara acordul meu se poate? si cu ce lege ma pot apara?
multumesc
Ultima modificare: Vineri, 28 August 2009
kormi, utilizator
Cel mai recent răspuns: Edbah , utilizator 10:09, 3 Septembrie 2009
Puteti incerca o actiune in contencios administrativ dar sansele de castig sunt minime plus ca nu stiu daca sunteti in termen (termenul reclamatiei incipiente actiunii la instanta de contencios)

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Postul de șef svsu poate fi scos la concurs de către o primărie ca post de funcționar public? mdrap si anfp spun că postul este încadrat, conform legii, contractual cu studii medii katalyn86 katalyn86 Buna seara.postul de sef svsu poate fi scos la concurs de catre o primarie ca post de functionar public?MDRAP si ANFP spun ca postul este incadrat conform ... (vezi toată discuția)
Cum se transforma un post din contractual in functie publica? care sunt pasii? opopa62 opopa62 Ma numesc Oana Popa lucrez la o institutie bugetara serviciu deconcentrat.Mentionez ca institutia unde lucrez este ordonator tertiar iar ordonator principal ... (vezi toată discuția)
Cum pot sa devin din angajat contractual, functionar public? GheorgheIleana GheorgheIleana Sunt angajat contractual- psiholog la Directia pentru Protectia Copilului si as vrea sa devin functionar public...in speranta unui transfer la alta directie ... (vezi toată discuția)