Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... indemnizatie de insotitor persoana cu handicap
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

indemnizatie de insotitor persoana cu handicap

Buna seara stie cineva ce acte trebuiesc pentru obtinerea unei indemnizatii de insotitor?
Acte necesare:
• copia actului de identitate
• copia certificatului de încadrare în grad de handicap
• daca persoana cu handicap este pensionara, va depune copia deciziei de pensionare si ultimul talon de pensie, în original
• copia actului de identitate al reprezentantului legal (pentru minori sau pentru persoanele cu handicap grav puse sub interdictie, ertifica hotarârea judecatoreasca în copie)
[ link extern ]