avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 222 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Indemnizatie Crestere Copil
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Indemnizatie Crestere Copil

Buna seara. Eu am fost studenta la zi, apoi am ramas gravida si dupa ce am nascut am primit indemnizatie si dupa 1 an si 10 luni m-am angajat. Daca dupa 7 luni de la angajare nasc din nou, o sa beneficiez de indemnizatie si la al doilea copil?
Cel mai recent răspuns: IldikoBigu , utilizator 17:03, 5 Noiembrie 2016
Care este data prezumata a nasterii ?
28 martie. Si sunt angajata din 22 august (cu 2 luni si o saptamana inainte sa implineasca fiica-mea 2 ani)
In acest caz, perioada eligibila pentru CCC este aprilie 2015 - martie 2017.

In acest caz, din cele postate de dvs reiese :
- aprilie 2015 - august 2016 CCC

- august 2016 - martie 2017 angajata

Asadar, veti beneficia din nou de indemnizatia pentru CCC.
Multumesc frumos pentru raspuns!

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Indemnizația de ccc iakobgabriela iakobgabriela Buna ziua.as dori să vă deranjez si eu cu o întrebare.in perioada aprilie 2014-martie 2016.am beneficiat de concediu de creștere a copilului(rămânând ... (vezi toată discuția)
Pot beneficia de concediu crestere copil? rosoiu roxana rosoiu roxana Buna ziua! Cum pot sa beneficiez de indemnizatie dc sunt angajata din 7.10.2016 si am avut in 2015 somaj (ianuarie -8.09.2015.)si ar trebui sa nasc in 17. 07. ... (vezi toată discuția)
Indemnizatie crestere copil gabrielsolon gabrielsolon buna ziua , am o intrebare : in februarie 2016 am terminat concediu crestere copil iar firma unde am lucrat a intrat in aprilie 2016 in faliment ,acum daca ... (vezi toată discuția)