Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Indemnizatie Crestere Copil
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Indemnizatie Crestere Copil

Buna seara. Eu am fost studenta la zi, apoi am ramas gravida si dupa ce am nascut am primit indemnizatie si dupa 1 an si 10 luni m-am angajat. Daca dupa 7 luni de la angajare nasc din nou, o sa beneficiez de indemnizatie si la al doilea copil?
Care este data prezumata a nasterii ?
28 martie. Si sunt angajata din 22 august (cu 2 luni si o saptamana inainte sa implineasca fiica-mea 2 ani)
In acest caz, perioada eligibila pentru CCC este aprilie 2015 - martie 2017.

In acest caz, din cele postate de dvs reiese :
- aprilie 2015 - august 2016 CCC

- august 2016 - martie 2017 angajata

Asadar, veti beneficia din nou de indemnizatia pentru CCC.
Multumesc frumos pentru raspuns!