Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Concediu creștere copil
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Concediu creștere copil

Ce se poate întâmpla dacă sunt în concediu de creștere a copilului si plec la muncă in afara?
Si in afara țării?
Probabil ca ANAF-ul poate face asa ceva, daca lucrati egal se poate descoperi.
Si in cazul asta ce se poate întâmpla?
Daca primiti indemnizatie si realizati si venituri pe aceasta perioada, atunci veti fi pus sa restituiti indemnizatia primita.
Din momentul în care am primit prima indemnizație sau de când am realizat venituri impozabile?