avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 540 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Concediu creștere copil
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Concediu creștere copil

Ce se poate întâmpla dacă sunt în concediu de creștere a copilului si plec la muncă in afara?
Cel mai recent răspuns: Lie09 , utilizator 11:55, 8 Noiembrie 2016
Si in afara țării?
Probabil ca ANAF-ul poate face asa ceva, daca lucrati egal se poate descoperi.
Si in cazul asta ce se poate întâmpla?
Daca primiti indemnizatie si realizati si venituri pe aceasta perioada, atunci veti fi pus sa restituiti indemnizatia primita.
Din momentul în care am primit prima indemnizație sau de când am realizat venituri impozabile?

Alte discuții în legătură

Sunt in concediu de creștere a copilului dar vreau să plec in germania la munca Mariusminz Mariusminz Buna ziua as dori sa întreb dacă sunt în concediu de creștere a copilului de 8 luni.Vreau să plec in Germania la munca cu contract legal nemțesc.Dacă nu ... (vezi toată discuția)
Drept indemnizatie crestere copil 2017 RamonaNitu RamonaNitu Buna ziua, As dori sa stiu daca pot beneficia de indemnizatia de crestere a copilului intrucat din tara primesc informatii contradictorii. Contextul actual ... (vezi toată discuția)
Paternitate si munca in strainatate elizal elizal In situatia in care sotul meu se afla in concediu pentru ingrijirea copilului pana la doi ani , poate lucra legal in afara granitelor tarii ? (vezi toată discuția)