Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... taxa de timbru
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

taxa de timbru

Bun gasit!
1. taxa de timbru judiciara o pot achita la of postal?
2.trebuie formulata cerere atunci cand o depun la registratura?
3. ma puteti ajuta cu un model,va rog.....?
Taxa judiciara de timbru o achitati la Directia Locala Taxe si Impozite de domiciliu,depuneti la registratura instantei o cerere in care aratati nr.dosar,nume,calitatea dvs.(reclamant/parat),obiectulcauzei,precizati ca ,depuneti chitanta in original.
multumesc,se depune in 2 exemplare?atat taxa cat si actele solicitate de instanta?
Cererea in 2 exemplare, pe exemplarul dvs.luati semnatura si stampila de la registratura instantei,chitanta de plata intr-un singur exemplar original, daca sunt acte care trebuie comunicate partii adverse in atatea exemplare cate parti sunt plus un exemplar ptr.instanta.