Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... raspuns la cerere/solicitare
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

raspuns la cerere/solicitare

Am inteles ca recent, s-au stabilit noi termene de raspuns la o solicitare, mult mai mici decat cele pana acum.
Care e legea care reglementeaza acest lucru ?
OG 27/2002 privind reglementarea activităţii de solutionare a petitiilor nu a suferit modificari in sensul mentionat de dvs.
Daca solicitarea vizeaza informatii de interes public termenul de raspuns este de 10 zile (daca informatiile solicitate sunt complexe termenul de raspuns este de 30 de zile) - Legea 544/2001. Daca e vorba de o petitie termenul de raspuns este de 30 de zile.