Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Ordin de compensare
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Ordin de compensare

Buna ziua
Va rog frumos sa-mi spuneti daca exista o baza legala privind modul de intocmire al ordinelor de compensare
Multumesc
Ordonanţa de urgenţă a Guvernului nr. 77/1999 privind unele măsuri pentru prevenirea incapacităţii de plată modificată prin Ordonanţa Guvernului nr. 22/2016.
Buna si multumesc pt raspuns dar tot nu am gasit modul in care se complecteaza. Care facturi se scriu pe ex albastru si care facturi pe exemplarul rosu si care ex.ramane la agentul initiator. Am gasit ceva pe internet dar fara o baza legala nu stiu care varianta e corecta.